# | Team | BattlePoints | Points | Players |
1 |
GrimDakka
| 318 | 9 | Sune Krarup Harlequins, Alexander Fält Dzougov , Jimmy Petersen Adepta Sororitas, Andy Horvath Necrons, Rune Hilbert Ynnari |
2 |
Din mor
| 291 | 9 | Martin Bræmer Nielsen Heretic Astartes, Dorner Harlequins, Kåre Ettrup Adepta Sororitas, Michael Bræmer Roune Necrons, Kent Hytten Death Guard |
3 |
Copenhammer
| 297 | 8 | simon mogensen Leagues of Votann, Juan Navarro Heretic Astartes, Christian Kolding Genestealer cult, Sylvester Erik Thousand sons, Killi Tyranids |
4 |
Ulvestemning
| 282 | 8 | Lauge Perto Heretic Astartes, Rasmus Tarp Orks, Christoffer Ibsen Necrons, Nikolaj Jensen Chaos Daemons, Kenneth Hansen Tyranids |
5 |
Øst for Kasakhstan
| 324 | 7 | Rune Kappel Thousand sons, Sebastian ilfeldt Astra Telepathica, Henrik Davison Necrons, Morten Sandberg Drukhari, Andreas Drachmann Chaos Daemons |
6 |
Team TRoA
| 286 | 7 | Peter Ganshorn Bliss Harlequins, Morten Hørby Chaos Daemons, Martin Bandholm Orks, Martin Brassøe Dark Angels, Morten Baagøe T'au Empire |
7 |
Hold: Kæft
| 272 | 7 | Michael Geneser Heretic Astartes, Christian Koch Danielsen Imperial Knights, Asbjørn Christensen Tyranids, Aslak Lynæs Stenkilde Grey Knights, Kristian Neergaard Death Guard |
8 |
#Keyword
| 270 | 7 | Jacob Bøg Genestealer cult, Morten Wedel Chaos Daemons, t.berbys@gmail.com Death Guard, Jesper Tvenge Neergaard Adepta Sororitas, Anders Henze Leagues of Votann |
9 |
Lugtens Helte
| 291 | 6 | Rasmus olesen T'au Empire, Eske Hoffritz Chaos Daemons, Morten Møller Adepta Sororitas, Phillip Questor Traitoris, Kristoffer Madsen Tyranids |
10 |
Team Oddball
| 262 | 6 | Kristoffer Nyrup Genestealer cult, Asger Hansen (NP) Imperial Knights, Henrik Hynersen Necrons, Marcus Dalgaard Jensen Tyranids, Lasse Thorup Melsen , Allan jensen |
11 |
Adeptus Disappointus
| 246 | 6 | Robin Tahhan , Simon Oberlander , Peter Oberlander , Anders Kirkeskov Jensen , Philip Bloch |
12 |
Team FakeOut
| 282 | 5 | Bjoern-Lukas Kjaer Leagues of Votann, Niels Dyrholm Jensen Drukhari, Frederik Larsen Adepta Sororitas, Mathias Egholm Larsen Aeldari, Bo Aarup Hansen |
13 |
B, Copenhammer B
| 275 | 5 | Laurens Bøggild Moss Blood Angels, Frederick Stappen Nielsen Chaos Daemons, Rolf Pihl Aeldari, Niclas Larsen T'au Empire, Benjamin Nielsen |
14 |
Team Placeholder
| 275 | 5 | Christian Engelhardt Johansen Astra Militarum, Claus Hurup Chaos Daemons, Severin Andresen Orks, David Jensen , Anders Hjarlvig Tyranids |
15 |
Das Boot
| 270 | 5 | Morten Heath Leagues of Votann, Jan Jensen Necrons, Rune Clark Chaos Daemons, Martin Kyhl Chaos Knights, Lukas Hansen Adeptus Custodes |
16 |
Team Get Together
| 261 | 5 | Simon Darre , Hans Erik Sørensen , Bjørn Porup Thomasen , Ulf Porup Thomasen , Thomas Leerbeck Grey Knights |
17 |
Adeptus Shenanigus
| 256 | 5 | Frederik Hestbæk Orks, Erik Rejnols Adeptus Custodes, Lars Palasin Adepta Sororitas, Kasper Skovmann Adeptus Astartes, Mike Johansson |
18 |
The Rusty Trombone Orchestra
| 244 | 5 | Christoffer Greenfort Grey Knights, Lasse Melson Chaos Knights, Andreas Illum Necrons, Martin Bøgh Adeptus Custodes, Peter H Ynnari |
19 |
Fuld Frontal..?
| 228 | 5 | Andreas Kirkebæk Drukhari, Tommy Madsen Adeptus Custodes, Nicolai Krage Hansen Death Guard, Thim Le Ynnari, Henrik Damgaard Nielsen Chaos Knights |
20 |
Grand Theft Rhino
| 250 | 4 | Thomas Alstrup Imperial Knights, Thomas vilhelmsen Leagues of Votann, Klaus Ammitzbøll Tyranids, Daniel Fragtrup Heretic Astartes, Klaus Hansen Adepta Sororitas |
21 |
Arctic Monkeighs
| 246 | 4 | Esben Necrons, Samuel Humberto Gonzalez Castillo Drukhari, Andreas Rathmann Jensen T'au Empire, Thomas Christensen Adeptus Custodes, Frederik Gad Chaos Knights |
22 |
Lohmann
| 244 | 4 | Søren Lohmann Aeldari, Kristian Kraft Hansen Necrons, Søren B. Smedegaard Imperial Knights, Michael Astra Militarum, Morten Adeptus Custodes |
23 |
Team Warpigs
| 229 | 4 | Alan Kampman Adepta Sororitas, Kenneth Nielsen Blood Angels, Hamza Mir Death Guard, Johan stenbaek Chaos Knights, Mikkel B Heretic Astartes |
24 |
12" Charge
| 228 | 4 | Mathias Bøhm Madsen Harlequins, Bjarke Rask Questor Traitoris, Kenneth Flindt Hansen Chaos Daemons, Katja Maloue Sandbeck Nielsen Imperial Knights, Daniel Hammer Orks |
25 |
Hold i ryggen
| 223 | 4 | Jonas Münster Thousand sons, Henrik thomsen Dark Angels, Mathias Maarbjerg Toft Adeptus Custodes, Jan Reinholdt Aeldari, Lau Larsen Drukhari |
26 |
Team Loftet
| 172 | 4 | Bo T Sørensen Tyranids, Thomas Reinewald Space Wolves, Martin Krogh Christensen Heretic Astartes, Michael Nielsen Genestealer cult, Gustav Pyndt Chaos Daemons |
27 |
Adeptus Retardus
| 233 | 3 | Chris Helweg Ludvigsen Chaos Daemons, Anders Høst Orks, Morten Kühlmann , Emil Due Astra Militarum, Paw Rasmussen |
28 |
Dukkelogen
| 216 | 3 | Jens Peder Paludan Death Guard, Rene Deleuran , Simon Aakjær Johannesen , Jakob Faurholt Blood Angels, Tim Deetlefs |
29 |
Team IASL
| 189 | 2 | Troels Søndergård Orks, Christian Wedebye Necrons, Anders Malmby Adeptus Mechanicus, Kristoffer Hare Death Guard, Anders Leerberg Imperial Knights |
30 |
Dirty Warballs
| 188 | 2 | Martin Vieth , Felix Anton Quist Møller Astra Militarum, Mads Wolter Nielsen Death Guard, Dennis Møller , Błażej Leporowski Adeptus Astartes |
31 |
Gamle mænd med nye hofter
| 186 | 2 | Kim Pedersen Chaos Daemons, Lennart Riedel Blood Angels, Carsten Nielsen Heretic Astartes, Dennis Andersen Astra Militarum, Jenspeter |
32 |
The Fighting Mongooses
| 166 | 0 | Christian Westin Grey Knights, Gergely Balazs Adeptus Astartes, Martin Teit Buchwald Death Guard, Johannes Nielsen (NP) , Sebastian Haug Necrons, Frederik Ross Drukhari |