Reset password
×
Enter the e-mail with which you registered and a new password will be sent to you.
E-mail:
Login or register
×
Remember me
TourneyKeeper
Fratzenknacken Vol. III
Leaderboard
Individual leaderboard
Team pairings
Individual pairings
Statistics
Weighted leaderboard
Weighted team leaderboard
Score by codex
Score matrix
Login / Create user
5
4
3
2
1
Table
Player1
Result
Player2
1
Oliver Fagerholt (Die dummen Dänen - Ogre Khans)
10 - 10
Florian Greß (Drachenpimmellegion - Saurian Ancients)
Game
2
Kaare Siesing (Die dummen Dänen - Vampire Covenant)
20 - 0
Gregor Flenz (Drachenpimmellegion - Orcs and Goblins)
Game
3
Denis Kolsuz (Die dummen Dänen - Sylvan Elves)
4 - 16
Patric Steininger (Drachenpimmellegion - Ogre Khans)
Game
1
Benjamin Kowalski (Die Gefährten - The Vermin Swarm)
10 - 10
Alexander Just ("Nukular - das Wort heißt Nukular!" - Vampire Covenant)
Game
2
Lukas (Die Gefährten - Undying Dynasties)
20 - 0
Nico Ziemann ("Nukular - das Wort heißt Nukular!" - Beast Herds)
Game
3
Ricardo Bolz (Die Gefährten - Highborn Elves)
4 - 16
André Röder ("Nukular - das Wort heißt Nukular!" - Orcs and Goblins)
Game
1
Paul Feuerstake (Einhorn Bukake Crew - Daemon Legions)
10 - 10
Norman Susilo (Posaz - Dwarven Holds)
Game
2
Thomas Möller (Einhorn Bukake Crew - Undying Dynasties)
17 - 3
Kevin (Posaz - Highborn Elves)
Game
3
Scrub (Einhorn Bukake Crew - Highborn Elves)
14 - 6
Ruben (Posaz - Orcs and Goblins)
Game
1
Tore Plennis (Fight Club - Vampire Covenant)
6 - 14
Maik Duus (Sechs Fäuste für ein Hallelujah - Daemon Legions)
Game
2
Michael Klostermann (Fight Club - Daemon Legions)
19 - 1
Stephan Eggert (Sechs Fäuste für ein Hallelujah - Undying Dynasties)
Game
3
Olli (Fight Club - Dread Elves)
9 - 11
Marc Duncker (Sechs Fäuste für ein Hallelujah - Warriors of the Dark Gods)
Game
1
Daniel Schaefer (Hauptstadt Legionäre - Ogre Khans)
2 - 18
Tim Bargmann (Heinrichs Erben - Infernal Dwarves)
Game
2
Exalted Champion (Hauptstadt Legionäre - Warriors of the Dark Gods)
11 - 9
Peter Bargmann (Heinrichs Erben - Empire of Sonnstahl)
Game
3
Stefano Ferrante (Hauptstadt Legionäre - Vampire Covenant)
16 - 4
Florian Bargmann (Heinrichs Erben - Dread Elves)
Game
1
Marius Maertens (Jenaer Fluffbunnies - Daemon Legions)
14 - 6
Jan B. (Die 3 lustigen 9 - Beast Herds)
Game
2
Streifenkarl (Jenaer Fluffbunnies - Infernal Dwarves)
20 - 0
Wustmann (Die 3 lustigen 9 - Warriors of the Dark Gods)
Game
3
Daniel Seewald (Jenaer Fluffbunnies - Vampire Covenant)
8 - 12
David Lisson (Die 3 lustigen 9 - Dread Elves)
Game
1
Ingo Stuber (Northland Slayers - Ogre Khans)
11 - 9
Michael Grametzki (Dreiradgang - Vampire Covenant)
Game
2
Thorsten Path (Northland Slayers - Sylvan Elves)
0 - 20
Peter Ridder (Dreiradgang - Undying Dynasties)
Game
3
Chris Koll (Northland Slayers - Orcs and Goblins)
19 - 1
Marcel Krause (Dreiradgang - Sylvan Elves)
Game
1
Bladeox (TAPI - Vampire Covenant)
1 - 19
Jens (Jenaer Fluffbunnies - Berlin Chapter - Vampire Covenant)
Game
2
Christian Hoyer (TAPI - Warriors of the Dark Gods)
3 - 17
Clement Konopnicki (Jenaer Fluffbunnies - Berlin Chapter - Ogre Khans)
Game
3
Tomasz Chudzinski (TAPI - Dwarven Holds)
15 - 5
Markus Glänzel (Jenaer Fluffbunnies - Berlin Chapter - Dwarven Holds)
Game
1
Yannic Titgemeyer (TGH - Kingdom of Equitaine)
19 - 1
Stefan Voßen (This is Sparta - Warriors of the Dark Gods)
Game
2
Peter Folle (TGH - The Vermin Swarm)
9 - 11
Dominik Coenen (This is Sparta - Ogre Khans)
Game
3
Frederick Humcke (TGH - Warriors of the Dark Gods)
4 - 16
Daniel Hazel (This is Sparta - Infernal Dwarves)
Game
Contact:
admin@tourneykeeper.net