Reset password
×
Enter the e-mail with which you registered and a new password will be sent to you.
E-mail:
Login or register
×
Remember me
TourneyKeeper
Betreutes Qualifying to the Wo
Leaderboard
Individual leaderboard
Team pairings
Individual pairings
Statistics
Weighted leaderboard
Weighted team leaderboard
Score by codex
Score matrix
Login / Create user
Round
Matches
1
Player1
(64) 64 - 36 (36)
Player2
Stephan Eggert (Die Gefährten - Daemon Legions)
20 - 0
Björn Bernsmeier (Team Akistan - Warriors of the Dark Gods)
Game
Benjamin Kowalski (Die Gefährten - Ogre Khans)
7 - 13
Natasake (Team Akistan - Vampire Covenant)
Game
Lukas (Die Gefährten - Highborn Elves)
12 - 8
Dietmar Matthe (Team Akistan - Ogre Khans)
Game
Maik Duus (Die Gefährten - Warriors of the Dark Gods)
8 - 12
Kai (Team Akistan - Empire of Sonnstahl)
Game
Ricardo Bolz (Die Gefährten - Saurian Ancients)
17 - 3
Kai Küper (Team Akistan - Daemon Legions)
Game
2
Player1
(18) 35 - 65 (82)
Player2
Björn Bernsmeier (Team Akistan - Warriors of the Dark Gods)
2 - 18
Mattt Baaij (Josse 4Evvah! - Empire of Sonnstahl)
Game
Kai (Team Akistan - Empire of Sonnstahl)
10 - 10
Pelle (Josse 4Evvah! - Dwarven Holds)
Game
Kai Küper (Team Akistan - Daemon Legions)
1 - 19
Josse (Josse 4Evvah! - Sylvan Elves)
Game
Natasake (Team Akistan - Vampire Covenant)
4 - 16
Lars Frencken (Josse 4Evvah! - Warriors of the Dark Gods)
Game
Dietmar Matthe (Team Akistan - Ogre Khans)
1 - 19
Bas Jelsma (Josse 4Evvah! - Orcs and Goblins)
Game
3
Player1
(69) 65 - 35 (31)
Player2
Max Linke (Legion Schwaben und Franken - Sylvan Elves)
20 - 0
Dietmar Matthe (Team Akistan - Ogre Khans)
Game
Philipp Förster (Legion Schwaben und Franken - Vampire Covenant)
20 - 0
Björn Bernsmeier (Team Akistan - Warriors of the Dark Gods)
Game
Florian Greß (Legion Schwaben und Franken - Saurian Ancients)
10 - 10
Kai Küper (Team Akistan - Daemon Legions)
Game
Volker Meyer (Legion Schwaben und Franken - The Vermin Swarm)
7 - 13
Kai (Team Akistan - Empire of Sonnstahl)
Game
Dirk Sperr (Legion Schwaben und Franken - Kingdom of Equitaine)
12 - 8
Natasake (Team Akistan - Vampire Covenant)
Game
4
Player1
(71) 65 - 35 (29)
Player2
Steffen Müller (Henri's chosen - Dwarven Holds)
8 - 12
Kai Küper (Team Akistan - Daemon Legions)
Game
Philipp (Henri's chosen - Beast Herds)
8 - 12
Dietmar Matthe (Team Akistan - Ogre Khans)
Game
Jerome (Henri's chosen - Ogre Khans)
20 - 0
Kai (Team Akistan - Empire of Sonnstahl)
Game
Kiri (Henri's chosen - Warriors of the Dark Gods)
15 - 5
Natasake (Team Akistan - Vampire Covenant)
Game
Karl-Erik (Henri's chosen - Daemon Legions)
20 - 0
Björn Bernsmeier (Team Akistan - Warriors of the Dark Gods)
Game
5
Player1
(63) 63 - 37 (37)
Player2
Christian Skuza (Jenaer Fluffbunnies - Beast Herds)
20 - 0
Kai Küper (Team Akistan - Daemon Legions)
Game
Daniel Seewald (Jenaer Fluffbunnies - Highborn Elves)
11 - 9
Björn Bernsmeier (Team Akistan - Warriors of the Dark Gods)
Game
Streifenkarl (Jenaer Fluffbunnies - Kingdom of Equitaine)
20 - 0
Dietmar Matthe (Team Akistan - Ogre Khans)
Game
Markus Glänzel (Jenaer Fluffbunnies - Warriors of the Dark Gods)
8 - 12
Natasake (Team Akistan - Vampire Covenant)
Game
Felix Reisinger (Jenaer Fluffbunnies - Vampire Covenant)
4 - 16
Kai (Team Akistan - Empire of Sonnstahl)
Game
Contact:
admin@tourneykeeper.net