Reset password
×
Enter the e-mail with which you registered and a new password will be sent to you.
E-mail:
Login or register
×
Remember me
TourneyKeeper
WTC Open 2019 by TG PLAY! - Ma
About
Leaderboard
Individual leaderboard
Team pairings
Individual pairings
Statistics
Weighted leaderboard
Weighted team leaderboard
Score by codex
Score matrix
Login / Create user
Round
Matches
1
Player1
46 - 54
Player2
Jannik Siefkes-Wedemeyer (Germany - Die Deichgrafen - Vampire Covenant)
4 - 16
Kwinten De Backer (Belgium - Belgian Fries - Dread Elves)
Game
Lucas Knöner (Germany - Die Deichgrafen - Highborn Elves)
10 - 10
Robin Morent (Belgium - Belgian Fries - Saurian Ancients)
Game
Maurice W (Germany - Die Deichgrafen - Dwarven Holds)
7 - 13
Kaj Geenen (Belgium - Belgian Fries - Vampire Covenant)
Game
Jan Olaf Schulenburg (Germany - Die Deichgrafen - Daemon Legions)
10 - 10
Cedric Van Belle (Belgium - Belgian Fries - Orcs and Goblins)
Game
David Lisson (Germany - Die Deichgrafen - Dread Elves)
15 - 5
Merlijn Dejonckheere (Belgium - Belgian Fries - Sylvan Elves)
Game
2
Player1
24 - 76
Player2
Lucas Knöner (Germany - Die Deichgrafen - Highborn Elves)
7 - 13
Nils (Germany - Rüstige Rentner - Vampire Covenant)
Game
Maurice W (Germany - Die Deichgrafen - Dwarven Holds)
3 - 17
Tore Plennis (Germany - Rüstige Rentner - Empire of Sonnstahl)
Game
Jannik Siefkes-Wedemeyer (Germany - Die Deichgrafen - Vampire Covenant)
10 - 10
Daniel (Germany - Rüstige Rentner - Kingdom of Equitaine)
Game
Jan Olaf Schulenburg (Germany - Die Deichgrafen - Daemon Legions)
2 - 18
Johannes Mohr (Germany - Rüstige Rentner - Sylvan Elves)
Game
David Lisson (Germany - Die Deichgrafen - Dread Elves)
2 - 18
Friedemann Walzer (Germany - Rüstige Rentner)
Game
3
Player1
51 - 49
Player2
Edouard Legat (Belgium - Les kets des Marolles - Vampire Covenant)
16 - 4
Lucas Knöner (Germany - Die Deichgrafen - Highborn Elves)
Game
Cédric Laurent (Belgium - Les kets des Marolles)
4 - 16
David Lisson (Germany - Die Deichgrafen - Dread Elves)
Game
Allaer Thomas (Belgium - Les kets des Marolles - Ogre Khans)
9 - 11
Jan Olaf Schulenburg (Germany - Die Deichgrafen - Daemon Legions)
Game
Camille Giaux (Belgium - Les kets des Marolles - Empire of Sonnstahl)
11 - 9
Jannik Siefkes-Wedemeyer (Germany - Die Deichgrafen - Vampire Covenant)
Game
Aleksandar Trivunovic (Belgium - Les kets des Marolles - Sylvan Elves)
11 - 9
Maurice W (Germany - Die Deichgrafen - Dwarven Holds)
Game
4
Player1
74 - 26
Player2
Gabriel fernandez (Switzerland - Team Switzerland 2 - Dwarven Holds)
12 - 8
Lucas Knöner (Germany - Die Deichgrafen - Highborn Elves)
Game
Francesco Guidi (Switzerland - Team Switzerland 2 - Infernal Dwarves)
13 - 7
Jan Olaf Schulenburg (Germany - Die Deichgrafen - Daemon Legions)
Game
Michael Salom (Switzerland - Team Switzerland 2 - The Vermin Swarm)
17 - 3
Jannik Siefkes-Wedemeyer (Germany - Die Deichgrafen - Vampire Covenant)
Game
Minder Raphaël (Switzerland - Team Switzerland 2 - Warriors of the Dark Gods)
19 - 1
David Lisson (Germany - Die Deichgrafen - Dread Elves)
Game
Tiziano Prestini (Switzerland - Team Switzerland 2 - Ogre Khans)
13 - 7
Maurice W (Germany - Die Deichgrafen - Dwarven Holds)
Game
5
Player1
39 - 61
Player2
Baexta (Germany - Oger und Lauch - Empire of Sonnstahl)
20 - 0
David Lisson (Germany - Die Deichgrafen - Dread Elves)
Game
Michael Nehls (Germany - Oger und Lauch - Ogre Khans)
3 - 17
Lucas Knöner (Germany - Die Deichgrafen - Highborn Elves)
Game
Michael Evelt (Germany - Oger und Lauch - The Vermin Swarm)
3 - 17
Jannik Siefkes-Wedemeyer (Germany - Die Deichgrafen - Vampire Covenant)
Game
Steffen Flagge (Germany - Oger und Lauch - Daemon Legions)
9 - 11
Maurice W (Germany - Die Deichgrafen - Dwarven Holds)
Game
Lucas Bartusch (Germany - Oger und Lauch - Highborn Elves)
4 - 16
Jan Olaf Schulenburg (Germany - Die Deichgrafen - Daemon Legions)
Game
Contact:
admin@tourneykeeper.net