Reset password
×
Enter the e-mail with which you registered and a new password will be sent to you.
E-mail:
Login or register
×
Remember me
TourneyKeeper
ETC-Warmup 2017 in Germany - p
Leaderboard
Individual leaderboard
Team pairings
Individual pairings
Statistics
Weighted leaderboard
Weighted team leaderboard
Score by codex
Score matrix
Login / Create user
Round
Matches
1
Player1
(104) 100 - 60 (56)
Player2
Zaganidis Dimitri (Team Switzerland - Orcs and Goblins)
20 - 0
Daniel Hazel (This is Sparta - Infernal Dwarves)
Game
Victor Rossier (Team Switzerland - Sylvan Elves)
9 - 11
Marc Oeser (This is Sparta - Ogre Khans)
Game
Paul Berclaz (Team Switzerland - Dwarven Holds)
16 - 4
Francesco Sperandeo (This is Sparta - Dread Elves)
Game
Filip (Team Switzerland - Vampire Covenant)
13 - 7
Morten Møller Jensen (This is Sparta - Undying Dynasties)
Game
Panchard Xavier (Team Switzerland - Infernal Dwarves)
8 - 12
Simon Pfefferle (This is Sparta - Daemon Legions)
Game
Math-CD (Team Switzerland - Kingdom of Equitaine)
13 - 7
Jan ranau (This is Sparta - Vampire Covenant)
Game
cocofreeze (Team Switzerland - Beast Herds)
15 - 5
Sebastian P (This is Sparta - Kingdom of Equitaine)
Game
Geiser (Team Switzerland - Highborn Elves)
10 - 10
Christian Mathieu (This is Sparta - Saurian Ancients)
Game
2
Player1
(137) 100 - 60 (23)
Player2
Paul Berclaz (Team Switzerland - Dwarven Holds)
19 - 1
Jan "Griffin" Podaný (Team Czech (Pro) - )
Game
Panchard Xavier (Team Switzerland - Infernal Dwarves)
19 - 1
Ladislav Zich (Team Czech (Pro) - Empire of Sonnstahl)
Game
Math-CD (Team Switzerland - Kingdom of Equitaine)
20 - 0
Adam Skřivánek (Team Czech (Pro) - Highborn Elves)
Game
cocofreeze (Team Switzerland - Beast Herds)
16 - 4
Ondřej Mýtina (Team Czech (Pro) - Kingdom of Equitaine)
Game
Filip (Team Switzerland - Vampire Covenant)
13 - 7
Matěj Malý (Team Czech (Pro) - Dwarven Holds)
Game
Zaganidis Dimitri (Team Switzerland - Orcs and Goblins)
16 - 4
František Švec (Team Czech (Pro) - Beast Herds)
Game
Victor Rossier (Team Switzerland - Sylvan Elves)
14 - 6
David Hovorka (Team Czech (Pro) - Warriors of the Dark Gods)
Game
Geiser (Team Switzerland - Highborn Elves)
20 - 0
Ondrej Maly (Team Czech (Pro) - Dread Elves)
Game
3
Player1
(53) 60 - 100 (107)
Player2
Math-CD (Team Switzerland - Kingdom of Equitaine)
6 - 14
Dezyr (Team Poland - Warriors of the Dark Gods)
Game
Filip (Team Switzerland - Vampire Covenant)
1 - 19
Konrad Krystecki (Team Poland - Infernal Dwarves)
Game
Paul Berclaz (Team Switzerland - Dwarven Holds)
9 - 11
Marek Gmyrek (Team Poland - Vampire Covenant)
Game
Victor Rossier (Team Switzerland - Sylvan Elves)
6 - 14
Marcin „Kalafior” Szlasa-Rokicki (Team Poland - Beast Herds)
Game
Zaganidis Dimitri (Team Switzerland - Orcs and Goblins)
14 - 6
Guldur (Team Poland - Dwarven Holds)
Game
Panchard Xavier (Team Switzerland - Infernal Dwarves)
0 - 20
Furion (Team Poland - Highborn Elves)
Game
Geiser (Team Switzerland - Highborn Elves)
7 - 13
Marek Kiełbasa (Team Poland - The Vermin Swarm)
Game
cocofreeze (Team Switzerland - Beast Herds)
10 - 10
Laik (Team Poland - Sylvan Elves)
Game
4
Player1
(82) 82 - 78 (78)
Player2
Math-CD (Team Switzerland - Kingdom of Equitaine)
12 - 8
Scrub (Team Germany - Highborn Elves)
Game
Paul Berclaz (Team Switzerland - Dwarven Holds)
15 - 5
Peter Ridder (Team Germany - Daemon Legions)
Game
Geiser (Team Switzerland - Highborn Elves)
7 - 13
Nils (Team Germany - Dwarven Holds)
Game
Panchard Xavier (Team Switzerland - Infernal Dwarves)
9 - 11
Peter Folle (Team Germany - The Vermin Swarm)
Game
Filip (Team Switzerland - Vampire Covenant)
10 - 10
Tim Bargmann (Team Germany - Chaos Dwarfs)
Game
Zaganidis Dimitri (Team Switzerland - Orcs and Goblins)
10 - 10
Stefano Ferrante (Team Germany - Vampire Covenant)
Game
Victor Rossier (Team Switzerland - Sylvan Elves)
6 - 14
Thomas Möller (Team Germany - Ogre Khans)
Game
cocofreeze (Team Switzerland - Beast Herds)
13 - 7
Marcel Krause (Team Germany - Sylvan Elves)
Game
5
Player1
(91) 91 - 69 (69)
Player2
Michael Vedel (Team Denmark - Kingdom of Equitaine)
12 - 8
Victor Rossier (Team Switzerland - Sylvan Elves)
Game
Wilhelm Grøfte (Team Denmark - Ogre Khans)
20 - 0
Panchard Xavier (Team Switzerland - Infernal Dwarves)
Game
Rasmus Mølbak (Team Denmark - Undying Dynasties)
4 - 16
cocofreeze (Team Switzerland - Beast Herds)
Game
Troels Hugo Cederholm (Team Denmark - Beast Herds)
10 - 10
Filip (Team Switzerland - Vampire Covenant)
Game
Stefan Nielsen (Team Denmark - Vampire Covenant)
7 - 13
Zaganidis Dimitri (Team Switzerland - Orcs and Goblins)
Game
Kent Max Hansen (Team Denmark - Warriors of the Dark Gods)
13 - 7
Math-CD (Team Switzerland - Kingdom of Equitaine)
Game
Jakob Nygren (Team Denmark - Highborn Elves)
13 - 7
Geiser (Team Switzerland - Highborn Elves)
Game
Kaare Siesing (Team Denmark - Daemon Legions)
12 - 8
Paul Berclaz (Team Switzerland - Dwarven Holds)
Game
6
Player1
(60) 60 - 100 (100)
Player2
Allor (Memory of C.C.Capwell - Orcs and Goblins)
10 - 10
cocofreeze (Team Switzerland - Beast Herds)
Game
Denis Afanasev (Memory of C.C.Capwell - Vampire Covenant)
16 - 4
Zaganidis Dimitri (Team Switzerland - Orcs and Goblins)
Game
Ievgen Zapolskyi (Memory of C.C.Capwell - Infernal Dwarves)
7 - 13
Math-CD (Team Switzerland - Kingdom of Equitaine)
Game
Konstantin Kafarov (Memory of C.C.Capwell - Saurian Ancients)
10 - 10
Victor Rossier (Team Switzerland - Sylvan Elves)
Game
Danylo (Memory of C.C.Capwell - Kingdom of Equitaine)
3 - 17
Geiser (Team Switzerland - Highborn Elves)
Game
Konstantin Kafarov (Memory of C.C.Capwell - Saurian Ancients)
5 - 15
Filip (Team Switzerland - Vampire Covenant)
Game
Ievgen Zapolskyi (Memory of C.C.Capwell - Infernal Dwarves)
6 - 14
Paul Berclaz (Team Switzerland - Dwarven Holds)
Game
Allor (Memory of C.C.Capwell - Orcs and Goblins)
3 - 17
Filip (Team Switzerland - Vampire Covenant)
Game
Contact:
admin@tourneykeeper.net