# | Player | Path | Army | Sec. Points | Points |
1 |
Konrad Krystecki (Underdogs)
| w-w-w-w-l |
Infernal Dwarves
| 16835 | 93 |
2 |
Wilhelm Grøfte (Team Übermensch)
| w-w-l-w-w |
Warriors of the Dark Gods
| 20031 | 91 |
3 |
Lakelui (Fantastique Bataillon de Joinville)
| w-w-w-w-w |
Ogre Khans
| 12149 | 90 |
4 |
Laik (Underdogs)
| w-w-w-w-w |
Sylvan Elves
| 12028 | 90 |
5 |
Michał Kołakowski (Hardkor Riders)
| w-w-w-w-w |
Beast Herds
| 10190 | 89 |
6 |
Furion (Underdogs)
| l-w-w-w-w |
Highborn Elves
| 13336 | 86 |
7 |
bovy thibaud (Knights of Ebene)
| w-w-w-l-w |
Daemon Legions
| 20184 | 84 |
8 |
Shinymetallass (Heinrichs Erben)
| w-w-w-w-w |
Saurian Ancients
| 9134 | 82 |
9 |
CHRÜTERCHRAFT (Fantastique Bataillon de Joinville)
| l-w-w-w-w |
Kingdom of Equitaine
| 8024 | 81 |
10 |
Stephane Derdi (Knights of Ebene)
| w-w-w-w-w |
Beast Herds
| 11478 | 80 |
11 |
cocofreeze (WBT B)
| w-w-w-w-d |
Daemon Legions
| 10564 | 80 |
12 |
Michael Klostermann (Clowns)
| w-w-w-w-d |
Daemon Legions
| 13139 | 79 |
13 |
Manny (Pink Furry Robots)
| w-w-w-w-w |
Orcs and Goblins
| 10362 | 79 |
14 |
Marek Gmyrek (Underdogs)
| w-w-w-d-w |
Vampire Covenant
| 5205 | 79 |
15 |
Scrub (Michael Geringer Fanclub)
| d-w-w-w-d |
Warriors of the Dark Gods
| 11830 | 77 |
16 |
Chris (Die fiesen Otternasen)
| l-w-w-w-w |
Dread Elves
| 18097 | 76 |
17 |
Jan ranau (This is Sparta!)
| w-w-l-w-w |
Vampire Covenant
| 16819 | 76 |
18 |
Marcus Engblom (Redwood Shafts)
| w-w-w-w-l |
Dread Elves
| 13545 | 76 |
19 |
Gregor Flenz (Hauptstadt Legionäre)
| w-w-w-l-w |
Dread Elves
| 13307 | 76 |
20 |
Ondřej Mýtina (Team Czech)
| w-w-l-w-w |
Kingdom of Equitaine
| 10955 | 76 |
21 |
Geoffrey Dutranoit (Team Beast)
| w-w-w-l-w |
Daemon Legions
| 8666 | 76 |
22 |
Max Linke (Legion Schwaben & Franken)
| w-l-w-w-w |
Highborn Elves
| 15899 | 75 |
23 |
Matthias Krejczy (Northland Hammers)
| w-w-w-w-d |
Beast Herds
| 13759 | 75 |
24 |
Alexander Koshkin (Tortuga)
| w-w-l-w-w |
Highborn Elves
| 13128 | 74 |
25 |
Micha Scholz (Hauptstadt Legionäre)
| w-l-w-d-w |
Highborn Elves
| 9702 | 74 |
26 |
Johan (Redwood Shafts)
| w-l-w-w-w |
Ogre Khans
| 11108 | 73 |
27 |
Johannes (Team Ukraine)
| w-d-w-w-l |
Vampire Covenant
| 9440 | 73 |
28 |
Marc Oeser (This is Sparta!)
| l-w-w-w-l |
Ogre Khans
| 18026 | 72 |
29 |
Michael Evelt (Münsta Massaka)
| l-w-l-w-w |
The Vermin Swarm
| 16162 | 72 |
30 |
Tore Plennis (Michael Geringer Fanclub)
| w-l-w-w-w |
Empire of Sonnstahl
| 12732 | 72 |
31 |
Paweł Gąsiewski (Hardkor Riders)
| l-w-l-w-w |
Vampire Covenant
| 10573 | 72 |
32 |
Inquisitor Zorn (Die fiesen Otternasen)
| w-w-l-w-l |
Sylvan Elves
| 16033 | 71 |
33 |
Jakob Nygren (Pink Furry Robots)
| w-l-w-w-w |
Highborn Elves
| 14831 | 71 |
34 |
Edwin de Vries (Team Epic Monkeys)
| l-w-w-w-l |
Sylvan Elves
| 14830 | 71 |
35 |
Marcus Östling (Redwood Shafts)
| w-w-w-w-l |
Saurian Ancients
| 13804 | 71 |
36 |
Daniel Hedegaard (Team Übermensch)
| w-w-l-l-d |
Kingdom of Equitaine
| 13016 | 71 |
37 |
Jan Pus (Team Czech B)
| w-w-w-d-l |
Warriors of the Dark Gods
| 12278 | 71 |
38 |
Adam Skřivánek (Team Czech)
| l-w-w-l-w |
Highborn Elves
| 10861 | 71 |
39 |
Stefan Nielsen (Team Übermensch)
| l-w-d-l-w |
Beast Herds
| 10220 | 71 |
40 |
Stefano Ferrante (Hauptstadt Legionäre)
| w-d-w-d-d |
Vampire Covenant
| 13404 | 70 |
41 |
Micky (Eastern Finest)
| w-w-w-l-l |
Sylvan Elves
| 12698 | 70 |
42 |
Freddy Denouille (WBT)
| d-l-w-w-w |
Dwarven Holds
| 10800 | 70 |
43 |
Christian (Team Jens)
| w-l-w-l-w |
Daemon Legions
| 16399 | 69 |
44 |
Konstantin Nikulin (Tortuga)
| w-l-l-w-w |
Ogre Khans
| 13458 | 69 |
45 |
Thomas Möller (Eastern Finest)
| l-l-w-w-w |
Ogre Khans
| 8906 | 69 |
46 |
XxX (WBT)
| l-w-w-w-w |
Warriors of the Dark Gods
| 13324 | 68 |
47 |
Jan "Griffin" Podaný (Team Czech)
| w-w-l-w-w |
Undying Dynasties
| 15306 | 67 |
48 |
Troels Hugo Cederholm (Pink Furry Robots)
| l-w-w-w-l |
Beast Herds
| 13958 | 67 |
49 |
Fabian Baier (Team Ukraine)
| w-l-w-w-w |
The Vermin Swarm
| 12820 | 67 |
50 |
Kirill Adelfinskiy (Tortuga)
| w-d-l-w-w |
Warriors of the Dark Gods
| 13041 | 66 |
51 |
Andreas Matkovic (Clowns)
| w-w-w-l-l |
Dread Elves
| 11104 | 66 |
52 |
Merlin (Clowns)
| l-w-w-l-l |
Saurian Ancients
| 10908 | 66 |
53 |
Camille Giaux (Brutosaure d'Ebène)
| w-l-w-w-l |
Empire of Sonnstahl
| 4605 | 66 |
54 |
Anders Nøhr (Eastern Finest)
| w-l-w-l-w |
Empire of Sonnstahl
| 7713 | 65 |
55 |
Reinier Gouverneur (Team Epic Monkeys)
| w-l-l-w-d |
Saurian Ancients
| 10964 | 64 |
56 |
... (Team Ukraine)
| l-w-w-w-l |
Daemon Legions
| 14794 | 63 |
57 |
Tim Bargmann (Michael Geringer Fanclub)
| l-w-w-w-l |
Dwarven Holds
| 9930 | 63 |
58 |
Paul Feuerstake (Eastern Finest)
| w-d-w-l-l |
Kingdom of Equitaine
| 7332 | 63 |
59 |
Lars-Ake Brennecke (ZIITS)
| l-w-w-l-w |
Warriors of the Dark Gods
| 15502 | 62 |
60 |
Dennis Arnt Valgren (Get the Staff)
| w-l-w-d-w |
Beast Herds
| 11243 | 62 |
61 |
Nils (Untalentiert & Unfähig)
| w-d-l-l-w |
Saurian Ancients
| 11208 | 62 |
62 |
Hermans nico (Team Beast)
| l-w-l-l-w |
Sylvan Elves
| 10967 | 62 |
63 |
Christophe Richard (WBT)
| w-w-w-l-l |
The Vermin Swarm
| 10738 | 61 |
64 |
Edouard Legat (Brutosaure d'Ebène)
| l-l-w-w-w |
Vampire Covenant
| 8002 | 61 |
65 |
Bernhard Kuettner (Die Bärtigen)
| w-l-w-w-l |
Dwarven Holds
| 13777 | 60 |
66 |
Volker Meyer (Legion Schwaben & Franken)
| w-l-w-l-d |
The Vermin Swarm
| 10769 | 60 |
67 |
Andréas (WBT B)
| w-w-l-d-d |
Vampire Covenant
| 7686 | 60 |
68 |
Florian Greß (ZIITS)
| w-l-w-l-d |
Kingdom of Equitaine
| 15231 | 59 |
69 |
Otte, Christian (Heinrichs Erben)
| l-l-w-l-w |
Infernal Dwarves
| 14434 | 59 |
70 |
Artur Güttler (Untalentiert & Unfähig)
| l-w-w-d-l |
Warriors of the Dark Gods
| 13423 | 59 |
71 |
Kalesoner (Hardkor Riders)
| w-w-l-d-l |
The Vermin Swarm
| 11696 | 59 |
72 |
Ingo Stuber (Northland Hammers)
| w-w-l-d-d |
Orcs and Goblins
| 7133 | 59 |
73 |
deycard (WBT)
| d-w-d-l-w |
Empire of Sonnstahl
| 5246 | 59 |
74 |
Ievgen Zapolskyi (Team Ukraine)
| l-w-w-w-w |
Orcs and Goblins
| 12458 | 58 |
75 |
Lukas (Die fiesen Otternasen)
| w-w-l-l-l |
Highborn Elves
| 10832 | 58 |
76 |
VANDERSANDE François (Brutosaure d'Ebène)
| w-l-l-l-w |
The Vermin Swarm
| 9083 | 58 |
77 |
Dr. GonZo (Die Bärtigen)
| l-l-w-w-d |
Daemon Legions
| 9444 | 57 |
78 |
Kevin Burghardt (Die fiesen Otternasen)
| w-w-w-l-l |
Daemon Legions
| 13013 | 56 |
79 |
Johannes Mohr (Michael Geringer Fanclub)
| d-l-w-l-l |
Highborn Elves
| 11576 | 56 |
80 |
Joost Mooring (The Cowslayers)
| l-l-l-w-w |
Highborn Elves
| 9996 | 56 |
81 |
Giuseppe Sbirziola (Warhammerboard II)
| w-w-l-w-l |
Highborn Elves
| 13222 | 54 |
82 |
Michal Bukvic (Team Czech B)
| w-l-w-w-l |
Empire of Sonnstahl
| 11745 | 54 |
83 |
Pierre Brumbach (Warhammerboard I )
| l-w-l-w-l |
Sylvan Elves
| 11152 | 53 |
84 |
Chtistoph Reiter (Clowns)
| l-l-w-d-w |
Highborn Elves
| 10230 | 53 |
85 |
Jetro Dam (The Cowslayers)
| w-l-l-w-d |
Vampire Covenant
| 9529 | 53 |
86 |
Heiner Frank (Warhammerboard I )
| w-l-l-w-w |
Highborn Elves
| 7970 | 53 |
87 |
Jakub Klinský (Team Czech B)
| w-l-l-w-w |
Orcs and Goblins
| 6944 | 53 |
88 |
Philipp Förster (Legion Schwaben & Franken)
| w-d-w-l-l |
Vampire Covenant
| 6375 | 53 |
89 |
RiseAgainst (Clowns)
| l-w-d-l-w |
Vampire Covenant
| 2180 | 53 |
90 |
Axel Grossman (Untalentiert & Unfähig)
| w-w-l-l-d |
Daemon Legions
| 12406 | 52 |
91 |
Guldur (Underdogs)
| l-w-l-l-w |
Dwarven Holds
| 6038 | 52 |
92 |
Peter Ridder (Eastern Finest)
| w-d-l-l-w |
Warriors of the Dark Gods
| 5688 | 52 |
93 |
Florian Bargmann (Heinrichs Erben)
| l-d-l-l-w |
Dread Elves
| 4577 | 52 |
94 |
Henrik (Warhammerboard II)
| l-l-w-w-d |
Dread Elves
| 9778 | 51 |
95 |
Michiel Augusteijn (The Cowslayers)
| w-l-l-w-l |
Dwarven Holds
| 9392 | 51 |
96 |
Thomas Naumann (Legion Schwaben & Franken)
| w-l-w-l-d |
Empire of Sonnstahl
| 8934 | 51 |
97 |
Michal Malÿ (Team Czech B)
| l-w-w-d-l |
Infernal Dwarves
| 8606 | 51 |
98 |
Jens Grote (Team Jens)
| l-l-d-l-w |
Dread Elves
| 7469 | 51 |
99 |
Jan Willem "Blonde Beer" Veenhof (Team Epic Monkeys)
| l-w-w-w-l |
Empire of Sonnstahl
| 12933 | 50 |
100 |
Reinier van Buel (The Cowslayers)
| w-l-l-l-w |
Empire of Sonnstahl
| 11931 | 50 |
101 |
Yann Nguyen Van (WBT)
| w-l-l-w-l |
Daemon Legions
| 7280 | 50 |
102 |
Christian Wennberg (Redwood Shafts)
| w-l-w-w-l |
Vampire Covenant
| 7277 | 50 |
103 |
Michael Path (Northland Hammers)
| d-d-l-l-d |
Warriors of the Dark Gods
| 6888 | 50 |
104 |
Petr Ambroz (Team Czech)
| l-w-l-w-l |
Daemon Legions
| 6013 | 50 |
105 |
Nils (Michael Geringer Fanclub)
| l-d-l-w-w |
Vampire Covenant
| 1000 | 50 |
106 |
Morten Møller Jensen (Pink Furry Robots)
| w-l-w-l-l |
Saurian Ancients
| 13355 | 49 |
107 |
Jan B. (Warhammerboard II)
| w-l-w-d-l |
The Vermin Swarm
| 10214 | 49 |
108 |
Tobiáš Veska (Team Czech B)
| l-w-l-l-w |
Vampire Covenant
| 8725 | 49 |
109 |
Christian Mathieu (Warhammerboard I )
| d-l-w-l-w |
Saurian Ancients
| 7914 | 49 |
110 |
Brunfaut Loick (Knights of Ebene)
| l-l-w-l-d |
Ogre Khans
| 12434 | 48 |
111 |
Christian Kirch (Heinrichs Erben)
| l-l-w-l-d |
Dwarven Holds
| 10989 | 47 |
112 |
Tobias Prentow (Team Übermensch)
| l-w-l-w-l |
Infernal Dwarves
| 10923 | 47 |
113 |
Alexander Brykov (Tortuga)
| w-d-l-l-l |
The Vermin Swarm
| 5256 | 47 |
114 |
Kwinten De Backer (Team Beast)
| l-w-d-l-w |
Saurian Ancients
| 9204 | 46 |
115 |
Christian Brauer (Warhammerboard II)
| w-w-l-l-w |
Dwarven Holds
| 7922 | 46 |
116 |
Josselin Coellier (WBT B)
| l-w-l-l-d |
Orcs and Goblins
| 4802 | 46 |
117 |
Thomas (Team Übermensch)
| l-w-l-l-w |
Ogre Khans
| 9710 | 45 |
118 |
Sebastian von Glahn (Team Ukraine)
| w-l-w-d-l |
Undying Dynasties
| 9008 | 45 |
119 |
mauerlaufer (Münsta Massaka)
| w-w-l-l-d |
Highborn Elves
| 8862 | 45 |
120 |
Patric Steininger (Team Jens)
| w-d-l-w-l |
Ogre Khans
| 8510 | 45 |
121 |
Cédric Laurent (Brutosaure d'Ebène)
| l-l-l-w-l |
Undying Dynasties
| 7878 | 45 |
122 |
Patrick Göber (Die Bärtigen)
| w-l-l-l-d |
Kingdom of Equitaine
| 7432 | 45 |
123 |
Gossiaux Joachim (Knights of Ebene)
| l-l-l-w-w |
Dwarven Holds
| 4822 | 45 |
124 |
CYNOSARGE (Fantastique Bataillon de Joinville)
| w-l-l-w-l |
Vampire Covenant
| 4812 | 45 |
125 |
Oliver Heinzen (Untalentiert & Unfähig)
| w-w-l-l-l |
Dread Elves
| 9704 | 44 |
126 |
saint_barbara (Hardkor Riders)
| l-l-l-w-w |
Infernal Dwarves
| 6937 | 44 |
127 |
Erik Grossmann (Untalentiert & Unfähig)
| w-w-l-l-l |
Vampire Covenant
| 10607 | 43 |
128 |
O.H. (Hauptstadt Legionäre)
| l-l-w-l-w |
Warriors of the Dark Gods
| 7702 | 43 |
129 |
Simon Pfefferle (This is Sparta!)
| l-w-l-d-l |
Sylvan Elves
| 7178 | 43 |
130 |
Stefan (Münsta Massaka)
| l-l-l-l-l |
Ogre Khans
| 6491 | 43 |
131 |
David Hovorka (Team Czech)
| l-w-l-w-l |
Ogre Khans
| 4512 | 42 |
132 |
Philipp Kuettner (Die Bärtigen)
| l-l-w-d-w |
Warriors of the Dark Gods
| 9842 | 41 |
133 |
Mikael Christensen (Pink Furry Robots)
| l-w-l-l-l |
Vampire Covenant
| 9193 | 41 |
134 |
Putterie (Brutosaure d'Ebène)
| l-l-l-l-w |
Orcs and Goblins
| 7210 | 41 |
135 |
Christian Skuza (Warhammerboard I )
| w-l-l-d-l |
Beast Herds
| 11481 | 40 |
136 |
Menno van Tergouw (Team Epic Monkeys)
| l-l-l-w-w |
Ogre Khans
| 9835 | 40 |
137 |
Peter Folle (This is Sparta!)
| l-l-d-w-d |
The Vermin Swarm
| 8557 | 40 |
138 |
T. Bexter (Münsta Massaka)
| w-l-l-l-w |
Empire of Sonnstahl
| 8470 | 40 |
139 |
P. Bargmann (Heinrichs Erben)
| l-w-d-l-l |
Empire of Sonnstahl
| 7710 | 40 |
140 |
Bouvier Antoine (WBT B)
| l-w-l-l-d |
Dwarven Holds
| 3983 | 40 |
141 |
Uwe Mitulski (Legion Schwaben & Franken)
| l-l-w-l-d |
Sylvan Elves
| 8726 | 39 |
142 |
Jens (Team Jens)
| l-l-w-w-l |
Vampire Covenant
| 7800 | 39 |
143 |
Fabrice Babnik (Fantastique Bataillon de Joinville)
| w-l-l-w-l |
Dread Elves
| 4030 | 39 |
144 |
Daniel Heidel (Die fiesen Otternasen)
| l-d-l-l-w |
Warriors of the Dark Gods
| 9722 | 38 |
145 |
Renato (WBT B)
| l-w-l-l-d |
Empire of Sonnstahl
| 3178 | 38 |
146 |
Patrick Toman (Die Bärtigen)
| w-l-l-l-d |
Saurian Ancients
| 2991 | 38 |
147 |
Sebastian Schneider (This is Sparta!)
| l-w-l-l-l |
Highborn Elves
| 14774 | 37 |
148 |
Steffen Duus (Get the Staff)
| l-l-l-w-d |
Saurian Ancients
| 7539 | 37 |
149 |
Stanislav "Flam" Fesenko (Tortuga)
| l-w-w-l-l |
Orcs and Goblins
| 3608 | 37 |
150 |
'Artur' Thomas Jacobs (Team Beast)
| l-l-l-w-l |
Dread Elves
| 10500 | 36 |
151 |
Björn Bernsmeier (ZIITS)
| l-l-w-l-l |
Ogre Khans
| 7382 | 36 |
152 |
Sebastian Bekermann (ZIITS)
| l-l-w-l-l |
Highborn Elves
| 10152 | 35 |
153 |
Oliver (Northland Hammers)
| l-l-w-l-d |
Highborn Elves
| 6964 | 35 |
154 |
Marc Denc (Warhammerboard II)
| l-l-w-l-l |
Orcs and Goblins
| 8105 | 33 |
155 |
Peter Zuidgeest (The Cowslayers)
| w-l-l-l-w |
Infernal Dwarves
| 5545 | 32 |
156 |
Constantin Koch (Warhammerboard I )
| l-l-l-w-l |
Orcs and Goblins
| 4897 | 32 |
157 |
Sebastiaan Knetsch (Team Epic Monkeys)
| l-l-d-l-l |
Kingdom of Equitaine
| 4021 | 32 |
158 |
Alex Thouet (Team Beast)
| l-l-l-w-l |
Infernal Dwarves
| 9735 | 31 |
159 |
Daniel Schaefer (Hauptstadt Legionäre)
| l-l-l-w-l |
Empire of Sonnstahl
| 4487 | 31 |
160 |
N. Fischer (Münsta Massaka)
| l-w-l-l-l |
Warriors of the Dark Gods
| 8714 | 30 |
161 |
Peter Edvardsson (Redwood Shafts)
| l-l-l-l-l |
The Vermin Swarm
| 4466 | 30 |
162 |
Ingo Pikora (Northland Hammers)
| l-l-l-l-d |
Vampire Covenant
| 4276 | 29 |
163 |
Edward Murdoch (Get the Staff)
| l-l-l-l-w |
Orcs and Goblins
| 9498 | 27 |
164 |
Adam (Hardkor Riders)
| l-d-l-l-l |
Kingdom of Equitaine
| 6320 | 26 |
165 |
metabaron (Fantastique Bataillon de Joinville)
| l-l-l-w-l |
Highborn Elves
| 5066 | 22 |
166 |
Nathan (Get the Staff)
| l-l-l-l-l |
Empire of Sonnstahl
| 6260 | 21 |
167 |
Decoster Quentin (Knights of Ebene)
| l-l-l-l-l |
Undying Dynasties
| 5532 | 20 |
168 |
David Gade (Get the Staff)
| l-l-l-l-l |
Dwarven Holds
| 4693 | 16 |
169 |
Enders (ZIITS)
| l-l-l-l-l |
Empire of Sonnstahl
| 5065 | 14 |
170 |
Andreas (Team Jens)
| l-l-l-l-l |
Highborn Elves
| 6972 | 13 |